Sametové posvícení – satirický karnevalový průvod


Satirický karneval nazvaný Sametové posvícení se hravou formou vyjadřuje k současným společenským problémům. Občanské iniciativy pomocí masek v nadživotní velikosti zhmotňují palčivá témata kterými se dlouhodobě zabývají, nebo která se jich momentálně dotýkají.

Program

Sametové posvícení se chystá rozproudit kreativní energii Pražanů karnevalovým průvodem. Již posedmé chceme oslavit Den boje za svobodu a demokracii 17. listopadu jinak než házením pukavců a zahořklými proslovy. Slavíme aktivně a s humorem!

Letošní téma: Situace je nadmíru výtečná!
Letošní průvod je zároveň slavnostním zakončením
festivalu 100 roků satiry, který má za cíl odlehčit patosu,
spojenému s oslavami výročí založení republiky. Festival
tvoří přednášky a debaty o satiře v různých kontextech, ale i hudební a divadelní představení. Koná se od 17.10. do 17.11. v Kampusu Hybernská (Praha 1, Hybernská 4).

Průvod – trasa: 

Náměstí Republiky – Celetná – Staroměstské náměstí – nám. Franze Kafky – Platnéřská – Křížovnická – Křížovnické náměstí – Karlův most – Lázeňská – Maltézské náměstí – Kampa – Říční – Šeříková – Vítězná – Most Legií – Národní – Jungmannovo náměstí – Na Příkopě – náměstí Republiky

Zastavení: defilé masek na Kampě 15:00-15:30 – v rámci Korzo Národní 16:30-16:50 – slavnostní zakončení průvodu na náměstí Republiky v 18:00

Pořádá: Iniciativa FÓR_UM