Sametový průvod

„Vezmi si s sebou květinu” stálo v úvodu pozvánky na studentskou manifestaci na Albertově v listopadu 1989. Vezměte ji i dnes a pojďte s námi znovu! Připomeňte si událost, která dala před 30 lety do pohybu cestu ke svobodě. Pojďte s námi!

KDY, KDE, KUDY? 

Stejně jako před 30 lety se sejdeme na Albertově, kde bude tentokrát program pořádaný studenty Univerzity Karlovy probíhat už od rána. Vyrazíme kolem 15. hodiny směrem na Vyšehrad, který byl 17. listopadu 1989 oficiálním cílem průvodu. Ani my tu ale neskončíme a budeme pokračovat dál přes Rašínovo nábřeží až k Národní třídě.

CO SE BUDE DÍT? 

Nebude to jen procházka! Chceme co nejvíce navodit atmosféru tehdejší doby. Průvod budou provázet herci a zvukové a audiovizuální kulisy vzpomínek pamětníků. Budeme rádi, když nám s atmosférou vzpomínkami pomůžete i vy. Přijďte na průvod v dobovém oblečení, podělte se s námi o váš příběh, nebo ho jen v průvodu odvyprávějte ostatním kolem vás. Od dnešního dne sbíráme příběhy a vzpomínky z průvodu před 30 lety v následujícím formuláři : https://forms.gle/7NfX5e7WSf4wGH6k6 a vybrané použijeme při realizaci průvodu. Pojďte s námi! 

CHCI SE ZAPOJIT!

  1. Zažili jste průvod 17. listopadu v roce 89? Pošlete nám svůj příběh. 
  2. Oprašte módu svého mládí! Přijďte v dobovém oblečení. 
  3. Řekněte o Sametovém průvodu vašim známým, vezměte s sebou vedle květiny i děti a vylepšete jim průvod vašimi osobními příběhy.
Na obrázku může být: 4 lidé