Proti lži a nenávisti


Platforma Proti projevům nenávisti vznikla původně jako reakce na nenávistné příspěvky na sociální síti Facebook. “Sílící vlnou xenofobie, rasismu a homofobie jsme se rozhodli rozšířit naší činnost a vystupovat proti projevům nenávisti jako celku a to nejen na facebooku,“ uvádějí její představitelé. 

17. listopad je dnem, kdy se nejen studenti v letech 1939 a 1989 postavili totalitním ideologiím a jejich propagandě. Měli odvahu říci, že pravda zůstane pravdou a lež lží, jakkoliv ji budeme zkrášlovat. A ani stokrát opakovaná lež se nestává pravdou. 17. listopad je dnem boje za svobodu.
Odmítáme politiku lži a nenávisti. Nechceme, aby naše společnost byla rozdělena a aby byla část občanů urážena prezidentem.
Nechceme, aby Česká republika měla v Evropě pověst sobecké a nenávistné zemičky. Chceme být součástí humanistické a demokratické Evropy.

Vystoupí: Teolog a překladatel Hayato Okamura, profesor Martin C. Putna, římskokatolický kněz Ladislav Heryán, šéfredaktor webu Manipulátoři.cz Jan Cemper a další

Pořádá: iniciativa Proti projevům nenávisti  ve spolupráci s Pulse of Europe