Korzo Národní

Letos uplyne 30 let od sametové revoluce – ode dne, kdy se věci daly do pohybu a kterému vděčíme za to, že dnes žijeme v demokratické společnosti. 17. listopadu tak už pošesté chceme říct nejen na Národní třídě své „Díky, že můžem!“ A vy můžete s námi!

Svoboda není samozřejmost a neměli bychom si to přestat připomínat. A třicáté výročí si rozhodně neobvyklou oslavu zaslouží. Velkou pouliční oslavou poděkujeme těm, kteří se před 30 lety nebáli a vybojovali nám svobodu. Stejně tak ale chceme poděkovat i těm, kteří se svobodou umí zodpovědně naložit. Sami jsme revoluci nezažili, ale uvědomujeme si, že díky ní dnes můžeme studovat, cestovat, pracovat a žít, jak chceme. A za to děkujeme!

Na co se na Korzu Národní těšit?

HUDBA | Na několika pódiích zahrají známá jména jako David Koller, Tata Bojs v akustickém provedení, PRAGO UNION, Zrní nebo Spirituál kvintet. Speciální místo v programu bude mít státní hymna v podání operní pěvkyně Dagmar Peckové, večer pak zazní i hymna sametové revoluce Modlitba pro Martu, tentokrát v podání Anety Langerové.

ČTENÍ | V Obýváku Václava Havla letos přivítáme Václava Marhoula, Michaela Kocába, Tomáše Etzlera, Dagmar Havlovou a další.

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM | a debaty

VÝSTAVY | Historická výstava s rozšířenou realitou Střípky revoluce, fotografie dokumentaristů 400ASA nebo humorné Opráski sčeskí historje.

POULIČNÍ PROGRAM A VÝZDOBA | Celá ulice bude vyzdobena vlajkami a prapory. Večer rozsvítí domy Národní třídy velká světelná instalace Paměť národa: 1989 v režii organizace Paměť národa. Na ulici se objeví také několik výtvarných děl, mezi jejich autory jsou např. Milan Cais nebo Michal Cimala.

VÍCE NA www.dikyzemuzem.cz

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je image-1024x576.png.