Korzo Národní 2018


Korzo Národní 2018 – PROGRAM 

HUDBA:

Pravda stage

11:45 – 12:15   Good Times Only (post-pop / lo-fi)

13:15 – 14:00   Sbor Festa Academica s kapelou (50hlavý sbor a kapela)

14:45 – 15:30   Adrian T. Bell (alternative rock)

16:15 – 17:00   Katarzia (alternative pop)

19:00 – 20:00   The Tap Tap & hosté (alternative pop / bigband z Jedličkova ústavu)

Láska stage

12:15 – 13:00   Lucie Redlová (folk-rock / acoustic)

14:00 – 14:45   Luboš Andršt & Energit (blues-rock, jazz-rock)

15:30 – 16:15   Ghost of You (psychedelic-pop / indie)

17:00 – 18:15   DVTV: Sametový speciál Korzo Národní (živá debata na téma Občanská společnost)

20:00 – 20:30   Bára Zmeková (jazz / indie-folk)

Na Perštýně stage

12:30 – 13:00 9vatero (step & kapela)

13:45 – 14:30 Brass Avenue (brass band)

15:30 – 16:15 Jo’anna (acoustic-indie / R’n’B pop)

17:00 – 17:45 Lovesong Orchestra (balkan / world music brass band)

Pod DRNem stage

11:30 – 12:15 Purplefox Town (acoustic-alternative / psychedelic)

13:15 – 14:00 Úšklebek nespokojenosti (jazz)

14:45 – 15:30 Sametový Jukebox – Petr Škarohlíd (nechte si zahrát svou oblíbenou píseň!)

16:00 – 16:30 Tomáš J Holý (acoustic-post rock)

 

Afterparty v Rock Café

20:30 – 3:00 WWW, Karaoke Tundra, Tea Jay Ivo, a další DJs

—-

Vzpomínkové akty

13:00 – 13:15 Státní hymna České republiky (orchestr, státní hymna, skautský sbor) před Kaňkovým domem

18:30 – 19:00     Večerní pietní akt – audiovizuální performance, velkoformátová projekce, svíčkový průvod, modlitba. Sraz průvodu 18:15 před Novou scénou ND, konec u Kaňkova domu

—-

Divadelní stage DUP 39

otevření sálu vždy 30 min před představením

12:00 – 13:00 Divadlo X10 – Člověku nad tím zůstává rozum i čurák státou pravdu o 17. listopadu)

21:00 – 22:00 Spitfire Company – Antiwords (mezinárodně oceněné, netradiční zpracování Havlovy Audience)

—-

Pro děti / Provozní budova ND

12:00 – 14:00 Pojď si s námi hrát! Dětské hry našich (pra)rodičů

17:00 – 18:30 11:55 – Pravda o 17/11  (“televizní studio” vysílá k výročí opravdov

14:00 – 15:00 Studio Damúza – Otěstánek (divadelní pohádka)

15:00 – 16:00 Václav Zeman – Škola můj projekt: Kdo je pro vás hrdina? (vzdělávací workshop)

16:30 – 17:30 Divadlo Víti Marčíka – Šípková Růženka (loutkové divadlo)

17:45 – 18:30 František Tichý – Transport za věčnost (autorské čtení)

19:30 – 20:30 LiStOVáNí Lukáše Hejlíka – Nejlepší kniha o fake news (scénické čtení)

—-

Obývák Václava Havla

12:00 – 17:00 Čti Havla – přijďte si (nejen) Havla přečíst nebo si ho poslechnout z úst vybraných osobností // Hosté: Zdeněk Svěrák, Petr Pithart, Ivan Trojan, Michael Žantovský, Anna Geislerová & Martha Issová, Jan Potměšil, Marek Wollner, Olga Sommerová, Petra Procházková a další.

17:45 – 20:00 Promítání fotografií, posezení u knih a gramofonu

20:00 – 21:15 Přímý přenos z udílení Cen Paměti národa (Post Bellum)

Vzdělávací autobus ÚSTR

12:30 – 20:00 Autobus 89 – Výukový program o listopadových událostech let ’39 a ’89 / lektoři z ÚSTR

12:30 – 13:00 Listopady 1939–1989–2018: Jak si je připomínáme?
13:15 – 13:45 Listopad 1989 a média

14:00 – 14:30 Listopady 1939–1989–2018: Jak si je připomínáme?
14:30 – 15:00 Socialism Realised: The Velvet Revolution for foreigners (in English)
15:00 – 15:30 Listopad 1989 a média

15:30 – 16:30 Historická gramotnost: jak učit soudobé dějiny? (debata)

17:00 – 17:30 Listopad 1989 a média

17:30 – 18:00 Listopady 1939–1989–2018: Jak si je připomínáme?

18:00 – 18:30 Socialism Realised: The Velvet Revolution for foreigners (in English)

19:00 – 20:00 Listopady 1939–1989–2018: Jak si je připomínáme?

—-

Výstavy v ulici

11:00 – 21:00 Události listopadové / Pouliční výstava mapující události let ’39 a ’89

11:00 – 21:00 Opráski ze socíku / Speciální venkovní edice populárního cyklu Opráski sčeskí historje

11:00 – 21:00 Jan Jindra: Heavy Metal Milovice / Unikátní fotografie z odsunu sovětských vojsk / ve spolupráci s nakladatelstvím BiggBoss / dolní parter budovy DRN

16:00 – 21:00 Jan Jindra: Osmdesátky / Velkoformátová projekce nevšedních snímků ze všedního Československa 80. let / ve spolupráci s nakladatelstvím BiggBoss / fasáda obchodního domu Máj

           + 16:30 – 17:00 Vernisáž za účasti Jana Jindry a Vladimíra 518 (DRN, Národní 14)


Neziskový sektor (Piazzetta ND)

12:00 – 18:00 Občanský a neziskový sektor / Vybrané neziskové organizace prezentují svou činnost:

Člověk v tísni, Amnesty International, Demagog.cz, Rekonstrukce státu, Forum 2000, Auto*Mat, Hnutí Brontosaurus, Hero Clan, PolitičtíVězni.cz, Encyklopedie migrace, Asociace pro mezinárodní otázky, Ústav nezávislé žurnalistiky (HlídacíPes.org), Junák – český skaut, a další

 

Salónek DRN (Národní 14)

12:15 – 13:00 Slam Poetry

14:00 – 14:45 Underground Comedy

15:30 – 16:15 Slam Poetry

16:30 – 17:00 Vernisáž fotografií Jana Jindry / host Vladimir 518 / ve spolupráci s nakladatelstvím BiggBoss

17:15 – 18:00 Underground Comedy

 

Pouliční program

11:30 – 19:00 Národní tančírna, performeři, básníci, chůdaři, skautský tábor, poesiomat, projekce na domy, animátoři, kameloti, vyhlídky, vzkazy

 

Další akce na Národní

10:30 – 12:00 Národní brunch (venku před DRNem)

13:00 – 14:00 #runjinak Albertov – Národní

Běh v trase studentského průvodu 17.11. 1989

Registrace od 12h u Botanické zahrady Albertov, start ve 13h.

16:30-17:00 Sametové posvícení (Tradiční alegorický průvod)

17:00 – 18:00 Mše se sborem (kostel sv. Voršily)

20:00 – 22:00 Sametový pubkvíz (Netradiční soutěžní pubkvíz na téma Sametové revoluce / Klub FAMU)

 

Národní divadlo

20:00 – 22:00 Plukovník Švec (činohra Národního divadla na Korzu Národní / hra o hrdinství čs. legionářů v režii Jiřího Havelky / Nová scéna Národního divadla)

+

12:00 – 19:30 Doprovodný program ke hře Plukovník Švec (v horní části kavárny NONA / filmové záběry ze života legionářů, multimediální sálová hra o bitvě u Zborova, karetní hra o boji čs. legionářů s bolševiky)

 

Pořádá: Spolek Díky, že můžem, z.s.