Generace 89

Na koncertu k 30. výročí festivalu Polsko-československé solidarity ve Vratislavi zahrají Tata Bojs, Katarzia, Hańba a Lao Che, skvělé kapely reprezentující generaci, která se kolem roku 1989 narodila. Přehlídka nezávislé československé kultury se stala předehrou sametové revoluce. V Polsku už panovala po červnových svobodných volbách uvolněná atmosféra a na pódiu od 3. do 5. listopadu 1989 tak mohli vystoupit exiloví písničkáři Karel Kryl nebo Jaroslav Hutka. Přehlídka byla doprovodným programem mezinárodního semináře Střední Evropa. Kultura na rozcestí – mezi totalitarismem a komercialismem. Přes komplikace na hranicích dorazilo několik tisíc návštěvníků z Československa a pád komunismu v celé střední Evropě byl zase o něco blíž. Během večera v La Fabrice na vás čeká výborná současná česká, slovenská a polská hudba, ale třeba i bohatý audiovizuální program – projekce, instalace, workshopy a dokumentární filmy nebo výstava. A pod pódiem i u baru můžete potkat řadu osobností z řad bývalých disidentů, kteří se akce zúčastnili, nebo byli napojeni na protikomunistickou Polsko-československou solidaritu.

Organizátoři koncertu: Polský institut v Praze, My.aktivity o.p.s., připomínkovou akci iniciovala Polsko-československá solidarita.

My.Aktivity – nezisková organizace, která vytváří a podporuje občanské aktivity, pověřená organizací koncertu Polsko–československou solidaritou /

Polský institut v Praze – součást polského ministerstva zahraničí, rozšiřuje a prohlubuje povědomí o polské kultuře, dějinách a společnosti.

Na obrázku může být: text