Festival svobody letos proběhne i na středních školách


V letošním roce si bude celá republika připomínat 30. výročí od sametové revoluce. Studenti tehdy během ní hráli zásadní úlohu. Těm, kteří studují dnes, přinášíme projekt Festival
svobody na školách. Projekt na školy přichází ze dvou stran: oslovujeme učitele s nabídkou workshopů pro žáky, besed, projekcí, souborů metodik a dalších vzdělávacích pomůcek, ale i vzdělávacích kurzů pro pedagogy. Studenti se mohou za naší podpory stát iniciátory vlastních dílčích akcí na svých školách. Ty budou probíhat v týdnu před 17. listopadem, tedy od 11. do 15. listopadu 2019, a jejich forma je velmi různorodá – zahrnuje uspořádání happeningu, tvorbu tzv. Zdi díků nebo realizace Dne svobody na školách, jehož obsah si studenti určují sami.

Díky podpoře Magistrátu hlavního města Praha mají pražské střední školy všechny aktivity zdarma. Jste učitel a projekt vás zaujal? Vyplňte nám prosím nezávazný přihlašovací formulář. Jste student a chcete Festival svobody na své škole? Ozvěte se naší koordinátorce Kláře na klara.brenova@festivalsvobody.cz.