bg_pics25

Klubová noc

typ akce hudba
město Tábor, Svitavy, Prostějov, Praha, Nymburk, Litvínov, Liberec, Brno
místo hudební kluby v celé ČR
organizátor Opona, o.p.s.

popis

V celkem 100 hudebních klubech po celé ČR vystoupí v den 25. výročí sametové revoluce přes 200 současných českých a slovenských umělců, v nečekaných kombinacích generací pamětníků a nové generace umělců narozených po Listopadu 89.

Klubové noci budou doplněny o besedy a setkání na aktuální kulturní a společenská témata jako jsou svoboda ve společnosti a v umění, demokracie a podpora kultury, hranice osobní statečnosti v umění a politice. atd. Besed se zúčastní umělci a studenti, jak účastníci Sametové revoluce, tak především představitelé současné mladé generace, která komunismus a totalitu nezažila. Vstup na všechny akce je zdarma.

mapa

Program

Rock Cafe

Národní 20, Praha 1

Rock Café je dnes již jedním z legendárních pražských klubů. Poloha v centru Prahy na Národní třídě a různorodost kulturního programu zde noc co noc láká řadu návštěvníků. Jak už název klubu napovídá konají se zde především koncerty rockových kapel. Pestrý program ovšem doplňují i výstavy, projekce a divadelní vystoupení.

Travis O'Neill and Guy Bennett

Tvorba Travise O’Neilla se pohybuje někde mezi country a rockem či metalem. V jeho tvorbě se mísí vliv Johnnyho Cashe, Buddyho Hollyho, Boba Dylana, 16 Horsepower či stylu nazývaného Outlaw country. Irský hudebník Travis O’Neill (banjo, kytara a zpěv) v současné době žije v Praze a koncertuje s kapelou. Guy Bennett je muzikant a skladatel z Velké Británie, který se v roce 2013 přestěhoval do Prahy, kde pracuje na svých projektech. V minulosti spolupracoval se jmény jako Ian Siegal, Tom Tyler, Sam Hare, The Border Surrender, Angel Anderson a The Kids at The Back, The Nial Kelly Band, The Velours a Emma Prior.

21:30 – 22:15

Gerda Blank

GERDA BLANK - jméno ženy zastřelené při pokusu dostat se přes Berlínskou zeď a také stejnojmenný projekt Rhyse Braddocka & Stuarta Millse. Rhys, původem z New Plymouthu na Novém Zélandu, se dal dohromady s bubeníkem a zpěvákem Stuartem Millsem v říjnu roku 2007 v Aucklandu, NZ. Zjistili, že mají stejné hudební ideály a vzory, vydali rychle album a tešili se na to, co jim jejich hudební spolupráce přinese nového. V červenci 2008 se vydali na své první evropské turné, od Barcelony po Bosnu. Momentálně žijí v Brně a buduji si svou slibně se rozvíjející kariéru živými koncerty a snaží se bourat hudební hranice v Evropě a okolí.

22:30 – 23:40

Sunflower Caravan

Pražská hudební skupina hrající od října 2001. Nemají zpěváka, jejich hudba je čistě instrumentální. V roce 2007 doprovodili na turné švédské The Ark, ve stejném roce také dělali předskokana Glenu Hansardovi.

Carpe Diem

Jičínská 4, Praha 3

Carpe Diem je multikulturní kavárna nedaleko stanice metra Flora v Praze. Prostor kavárny v sobě snoubí hudební klub, který je zaměřený na jazzové, etno a folk-rockové koncerty, malou divadelní scénu pro literární a divadelní večery a v neposlední řadě i galerii, která pořádá výstavy s obměňující se tematikou.

El Gaučo

Kapela El Gaučo vznikla v roce 2007, z původní kapely Hrubý domácí produkt, díky svému zakladateli multiinstrumentalistovi a snílkovi žijicím v Nuslích s kontroverzním pseudonymem Karl von Nusle. Vypracovala se tvrdým cvičením během pár měsíců do stávající podoby s vlastním repertoárem a českými texty. V její hudbě můžete slyšet prvky ska, raggae, funky, jazzu, a ostatních typů hudby. Jejím krédem je rozdávat lidem vtip, radost a hravost v hudbě

Palác Akropolis

Kubelíkova 1548/27, Praha 3

Centrum nezávislé kultury, které nabízí ojedinělé hudební, divadelní a výtvarné projekty. Od svého vzniku se v prostorách Paláce Akropolis neustále představují tuzemští interpreti i zahraniční špičky mnoha žánrů hudební a divadelní scény.

FENOMÉN KAREL KRYL

Koncert věnovaný památce nezapomenutelného skladatele a interpreta Karla Kryla. Během večera zazní písně Dáši Vokaté, Vlastimila Třešňáka, vystoupí revivalová skupina Missa. V rámci programu bude na trh uvedena jedinečná publikace Fenomén KK autorů Ivany Denčevové a Michala Stehlíka.

Vagon

Národní 25, Praha

Klub Vagon, který se nachází v útrobách paláce Metro na Národní třídě, je opravdovým rockovým doupětem. Téměř každý večer se zde konají koncerty buď revival kapel a nebo známých undergroundových skupin. Jmenujme například Visací zámek, Echt!, Garáž, Psí vojáci, Plastic People Of The Universe nebo Prohrála v kartách.

IX. ročník Koncertu proti totalitě, nesvobodě a komunismu

SLADKÝ KONEC + HALLY BELLY + PLASTIC POEOPLE revival (SK) + SLUM + CARLOS + VON PLASTIC FACTORY - večerem provází Fr. ČUŇAS Stárek

Vinohradský pivovar

Korunní 2506/106, Praha 10 - Vinohrady

V době, kdy mimo Fleků, Pivovarského domu nebo Novoměstského pivovaru byla pivní krajina ještě hodně opuštěná, jsme začali debatovat o založení vlastní výroby i my. Postupně jsme se skamarádili se sládkem Františkem Richterem, byl ochoten pustit se s námi do většího projektu. Trvalo ovšem řadu let, než jsme shromáždili kapitál a mohli se pustit do hledání prostor. Naše skupina se nyní skládá z 10 společníků s podíly od 1 do 27 procent, mezi nimi novináři, rusistka, právníci, výrobce krmiv, ekonomové a astrofyzik.

21:00 – 21:45

Booters

BOOTERS je česká kapela, založená začátkem roku 2011. Kapela hraje svůj vlastní styl, který je kombinací crossoveru, grunge, hard rocku a rock‘n‘rollu s českými texty. Staví na zkušenostech jednotlivých členů kapely, na výrazném zpěvu, na dravosti kytar a úderné rytmice. Smyslem muziky BOOTERS je vysílat do lidí energii a životní pocity. Kapela hraje v klasické rockové sestavě: zpěv, dvě kytary, basa a bicí.

22:15 – 23:00

Vlasta Horváth

Zpěvák, jehož jméno je spojeno s vítězstvím ve druhé řadě soutěže Česko hledá Superstar. Nenechte se ovšem mýlit, že by Vlasta byl v muzice pouhým nováčkem. Muzikální schopnosti projevoval již od útlého věku a v letech teenagerovských úspěšně koncertoval ve vlastní skupině. Vlasta svým odhodláním a přístupem k hudební tvorbě dosáhl díky své osobnosti respektu v českém showbyznysu. Za debutové album „Místo zázraků“ dostal platinovou desku a v roce 2005 byl diváky zvolen Objevem roku v anketě Český slavík

The Idlërs

Café Lajka

U Akademie 11, Praha 7

Kavárna Café Lajka vám nabízí kvalitní kávu pražírny doubleshot, pivo malých pivovarů Únětice a Břevnov, dobré víno Vinařství Koráb či Mádl, košer farmářskou pálenku a další kvalitní sortiment k vychutnání v nekuřáckém prostředí. V kavárně si můžete zapůjčit denní tisk, část prostoru je možné využít k organizování malých oslav, uzavřených jednání či přednášek, v suterénu se pak nachází malá galerie u Lajka.

Jarda Svoboda

Vlastním jménem Jaroslav Svoboda je český zpěvák, kytarista, textař, skladatel a výtvarník známý hlavně jako frontman kapel Otcovy děti a Traband. Pochází ze Zásmuk u Kolína[2] a ačkoli hraje na několik hudebních nástrojů, je v hudbě samouk. V Café Lajka se představí na harmonium.

Kaštan

Bělohorská 150/201, Praha 6

Dům U kaštanu, je budova, o jejíž historii nové generace příliš nevědí. Komunistickou propagandou i využitím v druhé polovině minulého století získala stigma, kterého se ještě stále těžce zbavuje, i když je v tom samozřejmě nevinně. Dům U kaštanu byl původně hostinec, který vznikl pravděpodobně současně s barokní obnovou Břevnovského kláštera a stál při staré cestě, která vedla od Strahovské brány na západ Čech. Tato oblíbená zastávka byla na začátku 19. století přestavěna z barokního stylu do klasicistní podoby. Po zbourání městských hradeb se zdejší zahradní restaurace stala velmi oblíbeným místem pro rodinné výlety, kde se také často konaly shromáždění a schůze různých organizací a spolků, jako byl například Sokol či hasiči. V 90. letech se pak po velkých rekonstrukcích z domu stalo kulturní centrum Prahy 6. V roce 2003 se majitel objektu MČ Praha 6 rozhodl vyhlásit výběrové řízení na provozovatele tohoto kulturního centra, a od té doby je historie Kaštanu spjatá se sdružením Unijazz.

Klubová noc Festivalu svobody - 25 let od opony (filmová projekce)

Neznámí hrdinové z cyklu Pohnuté osudy - Jaromír Šavrda (ČR, scénář a režie Jiří Fiedor, 26 min)

Shadow Cafe Karlín

Křižíkova 134/58, Praha 8

Bar v pražském Karlíně se zajímavým interiérem nabízí hudební produkci a v letní sezóně posezení na střešní terase.

21:00 – 23:00

DJ Advance Martin (chicago house)

IM Cyber (house)

IM Cyber je v médiích často prezentována jako nejlepší česká drum & bassová DJka a mnozí ji pasují do pozice královny tohoto stylu. Jí samotné však sedí spíš přirovnání "deep, dark and dirty", jak její selekci popsal DJ Akira. To proto, že se skládá převážně z deepových atmosfér, ale i tvrdších rytmů od oblíbenců Break, D-Bridge, Survival, Icicle, Spectrasoul, Commix nebo Teebee & Calyx, ke kterým v posledních letech na své hudební cestě vzhlíží.

Jamm Club

Pod kaštany 183/3, Praha 6
Cena: 100Kč

Místo, které tě podpoří ve tvých nápadech a kde můžeš snadno zorganizovat akci jakou chceš. Klub je vybaven pódiem, hudební aparaturou a světly, které umožní provozovat koncerty, diskotéky a cokoliv dalšího. Součástí je i samoobslužný výčep na pivo, limo a destiláty a pec na pizzu. Speciální podmínky je možné domluvit, nestandardní požadavky nám dělají radost.

20:00 – 22:00

Esence unplugged

Esence je pražská kapela, která „písničkářské“ skladby s výraznými českými texty halí tu do přímočaře rockových, jindy do důmyslně popových aranží. Zvuk kapely se opírá o vzájemně se proplétající kytarové a klávesové party, třešínkou na dortu je nezaměnitelný zvuk elektrických houslí. Živá vystoupení Esence jsou známá nespoutanou energií a velkým nasazením.

UŽ JSME DOMA

Uralská 6, Praha 6

Yo Soy Indigo

Americká zpěvačka a skladatelka Emily Thiel pochází z Connecticutu, ale usadila se v Praze a založila zde hudební skupinu s netradičím názvem – Yo Soy Indigo. Na postu basisty je bývalý člen tria -123 min. Fredrik Janáček a také ostatní muzikantská jména slibují skvělý zážitek – perkusista Max Deyes, klávesista Mark Newson a houslista Andy Fell. Jejich hudba je originální fúzí popu, rocku, soulu, jazzu folku a mnoha dalších vlivů.

LA FABRIKA

Komunardů 1001/30, Praha 7
Cena: 250 Kč / 150 Kč

La Fabrika vznikla propojením dvou holešovických továrních objektů z počátku dvacátého století. V současné době je toto středisko víceúčelovým prostorem, ve kterém probíhají koncerty, výstavy, filmové projekce, akrobatická vystoupení a v neposlední řadě i kvalitní divadlo. Kvalitní dramaturgie a industriální původ interiéru, který dodává místu zvláštní půvab, dělá toto místo čím dál tím víc populárním.

MILOŠ UBU III. ANEB?

Zcela aktuální verze hry Tomáše Svobody, reflektující duševní rozpoložení hlavy státu v zrcadle posledních událostí. Panda, kunda, letadlo a jiné žhavé aktuality. Realita dnešních dnů.

MUCHA

Nikola Mucha je osobitá punková písničkářka, která je zvyklá říkat věci takzvaně na plnou hubu. Pro většinu posluchačů zůstává tou sprostou holkou z Kyjova, nicméně za prvoplánovými hebefrenickými veršíky se skrývá snaha říct věci, o kterých se v českém popu obyčejně moc nemluví – třeba to, jak se žije svobodné matce na malém městě. V těchto dnech vydává novou desku Josefene.

MODRÁ VOPICE

roh ulic Spojovací a K Žižkovu

Legendární pražský klub ve Vysočanech funguje již přes 20 let. Mnoho punkerů tu prožívalo své začátky. Milovníci drsnější muziky si přijdou na své – často se zde konají koncerty metalové, hardcorové, punkové a alternativní rockové. V létě je přístupná zahrádka a gril. Pořádají ze zde také večírky, párty, narozeninové akce a rauty.

20:30 – 21:30

LAJNA

Punk-rocková kapelá složená z 20ti letých kluků, kteří mají chuť hrát a umí to pořádně rozbalit.

22:00 – 23:00

A.V.BAND

Pražská punk-rock'n'rollová kapela Ády Vitáčka.

ROXY

Dlouhá 33, Praha 1

Experimentální prostor ROXY/NoD patří od svého otevření v roce 1992 mezi jedny z nejdůležitějších míst tuzemské kultury, kde se kromě spousty nezapomenutelných parties uskutečnila také celá řada dnes již legendárních koncertů. Ve vzájemné symbióze s klubem ROXY funguje v prvním patře také kavárna, galerie a divadlo NoD.

CALL TRACY (Praha/CZ)

Pop-Punk/Emo

KUNG-FU GIRLZ (Praha/CZ)

"Poctivej old school punk kalifornskýho střihu ala Adolescents, Circle Jerks, The Dils, se špetkou klasickýho Oi ala Cockney Rejects"

FROM OUR HANDS (Bratislava/SK)

FROM OUR HANDS pouštějí po téměř čtyřech letech do světa kolekci nových hitů, balad a symfonií, a podle prvních ukázek je jasné, že je opravdu na co se těšit. V polovině listopadu odehrají chalani osm koncertů na území ČR, a zmlsaní a líní obyvatelé hlavního města budou 17. 11. za ono dlouhé čekání odškodněni jedinečným privilegiem...totiž volně přístupným koncertem se VSTUPEM ZDARMA.

FATAL MUSIC CLUB

Rokycanova 29, Praha 3

Fatal music club se zrodil v listopadu 2013 na základech bývalých klubů Guru a XT3. Kolektiv správců Fatalu chce tento tradiční žižkovský klubový prostor posunout o kus dál, investuje do klubu, vylepšuje zvuk, světla, prostředí pro kapely i pro návštěvníky klubu.

20:00 – 21:00

PAVEL HOUFEK BAND

Pavel Houfek Band je čtyřčlenná pop rocková česká hudební skupina, v jejíž čele stojí zpěvák a kytarista Pavel Houfek. Kromě něj v kapele dále působí Filip Šašek (klávesy), Marek Beran (basová kytara) a Roman Haase (bicí).

21:30 – 22:30

MANIAC

Pražský gay-punk hrající výhradně vlastní věci, o post songmakera se stará zpravidla kytarista Marek.

hudba
Brno
typ akce hudba

Café Práh

Ve Vaňkovce 1, Brno

Cafe Práh je tréninková kavárna Sdružení Práh, kde obsluhují lidé s duševním onemocněním.
Kavárna je zaměřena na trénink pracovních dovedností a nácvik zvládání pracovní zátěže srovnatelné se zaměstnáním v běžných podmínkách. Je určena především pro dospělé lidi s duševním onemocněním, kteří jsou motivováni vrátit se do běžného zaměstnání nebo do školy.

19:30

MDŽ (Muzikantky, dámy, ženy)

Beata Bocek, Lucie Redlová, Jitka Šuranská

Stará Pekárna

Štefánikova 8, Brno
Cena: 200 Kč/ 240 Kč

Klub a hospůdka s téměř každodenní nabídkou zajímavých koncertů nekomerčních a menšinových žánrů. Jazz, blues, rock, groove, etno, alternativa i různé další styly zaznívají z malého útulného pódia a Vy máte možnost se jich účastnit v sále nebo u oboustranného baru. V našem programu najdete i divadelní vystoupení, autorská čtení, karnevaly a vernisáže obrazů a fotografií.

VLTAVA

Kapela je považována za jednu z nejoriginálnějších kapel na české hudební scéně. Tohle přízvisko si vysloužila nejen neobvyklou poetikou mnohoznačných textů, ale také svým zcela nezaměnitelným hudebním stylem, který dokonale souzní s charismatickým hlasem Roberta Nebřenského. Produkci Vltavy nejstručněji vystihuje slogan "Česká poezie - světová hudba". Koncerty skupiny jsou proslulé uvolněnou atmosférou, prostorem pro improvizaci a skvělými instrumentálními výkony. S nedávným návratem dechových nástrojů nabídne Vltava svůj původní legendární sound a obměněný repertoár, kde zazní aktuální skladby i největší hity kapely!

U Strejčka

Malé Valy 303, Nymburk

Groove Army & Tokhi

Audio Attaché

Audio Attaché je česká hudební skupina, která podle svých slov hraje alternativní pop. Možná je to protimluv, ale to je netrápí. Hrají výhradně svoje vlastní věci a snaží se, aby posluchače bavili a přitom neuráželi prostoduchými texty.

Groove Army & Tokhi

Recykle Music Bar

Špitálské náměstí 509, Tábor

Duo Denisa Gyürkeová a Klára Jakšičová

Akustický folk-rock s melancholickým soulovým nádechem (podle všeho).

Tikot

Sešli jsme se dva, nevíme přesně co z toho vznikne, ale chceme to dělat dobře a rádi. Pak přišel bubeník, co by chtěl hrát na saxofon a klávesista se psem, už máme jasnější obrysy a chceme to dělat dobře a rádi.

Jirka Řapek & Ondra Kříž

Mladé duo z Tábora hrající pestrou škálu žánrů od blues (Eric Clapton, John Mayer), přes americké country (Brad Paisley), až po vlastní originální úpravy písní známých popových interpretů (Michael Jacskon). Vlastní intepretace se opírá o dlouholeté hráčské zkušenosti obou muzikantů, iprovizovaná sóla a cit pro melodii. Oba členové za sebou mají spolupráci s mnoha muzikanty naší, evropské i americké scény (Rene Trossman, Paul Batto, Oskar Petr, Vinnie James, Steve Wilknson, Jan Císař...) a koncerty prakticky po celé Evropě. Kapela vystupuje nejčastěji jako duo, ale pro větší prostory je možnost vystoupit ve čtyřčlenné formaci spolu s basou a bicími.

Ponorka

Podkrušnohorská 1720, Litvínov

Hudební klub Ponorka Litvínov najdete v podzemí kulturního komplexu Citadela. Klub byl otevřen 12.6.2010. Litvínovská Ponorka poskytuje prostor živému hraní i elektronické hudbě a v programu se sem tam objeví také výstava umění, divadelní představení či filmové promítání nebo „sportovní“ akce.

Matěj Vávra

Vystoupení charismatického zpěváka a nejúspěšnějšího českého finalisty Česko Slovenského X Factoru.Spojení nazaměnitelného hlasu, akustické kytary a vokálně-kytarového looperu.90 minutový repertoár složen z vlastních skladeb, světových a domácích hitů.

21:00 – 22:00

Jokers

Jokers je mladá rocková kapela s energickým projevem, která se prezentuje výraznou melodičností, bohatými vokály a častými žánrovými přesahy do oblasti popu, funku a rapu. Své písně tvoří výhradně v češtině.

22:30 – 23:30

Bordel

Bordel je nová kapela, jež vznikla spojením MCs z rapové formace Inside (Acme, Sax, Ya1see) a živé kapely Riddimshot, známé především doprovázením zahraničních reggae umělců. Spojením živé hudby okořeněné elektronickým zvukem a rapu přináší Bordel svěží vítr na českou hudební scénu.

Malé divadlo

Zhořelecká 344/5, Liberec

KLUBOVÁ DIVADELNÍ NOC – večer u příležitosti 25. výročí sametové revoluce

Od začátku listopadové revoluce uběhlo přesně 25 let. Divadla byla tehdy centrem politického dění – nejinak tomu bylo v Divadle F. X. Šaldy. Letošní 17. listopad jsme svěřili do rukou těch, kteří byli tehdejším událostem nejblíže. První část liberecké klubové divadelní noci připraví režisér a šéf činohry Ivan Rajmont, který byl před 25 lety aktivním účastníkem pražských událostí. Tato část večera bude věnovaná scénickému čtení sestavenému z dobových dokumentů. Druhou část večera věnujeme listopadovému dění v našem městě. Nahrávkami a snímky připomínajícími dobovou atmosféru vás provedou herec Ladislav Dušek a režisér Petr Palouš. Neformální večer plný dramatických, méně známých, humorných a především autentických svědectví připravujeme v Malém divadle.

Bílý dům (bývalý kulturní dům)

Wolkerova alej 92/18, Svitavy

Multifunkční vzdělávací, komunitní a kulturní centrum.

The Plastic People of the Universe

The Plastic People Of the Universe vznikli v roce 1968 a jejich tvorba, ovlivněná v začátcích zejména americkými Velvet Underground, Captainem Beefheartem či Frankem Zappou se stala během doby jednou z nejoriginálnějších na nejen české rockové scéně. Skupina se nedala přimět k ústupkům a kompromisům z tehdejším režimem, což je připravilo o profesionální licenci a přivádělo stále více komplikací s úřady. Systematická perzekuce vyvrcholila v roce 1976 uvězněním několika členů. Skupina opozičních intelektuálů v čele s Václavem Havlem zorganizovala kampaň na jejich podporu a propuštění, která vyvrcholila v lednu 1977 Chartou 77. Tak se stala rock´n´rollová skupina podnětem k semknutí demokratické opozice všech směrů, jaké nemělo v tehdejších komunistických zemích obdoby. Hudebníci se sbližují s Václavem Havlem, natáčejí na jeho chalupě na Hrádečku dvě ze svých poloprofesionálních ilegálních nahrávek, na jednu z nich vůdce disentu a budoucí prezident vybírá texty. Po celou dobu si skupina udržuje jasnou uměleckou vizi a hudebně se vyvíjí k nezaměnitelnému výrazu, který si získává uznání po celém světě, kam se jejich nahrávky často dobrodružnými konspiračními cestami dostávají. Část členů souboru so získává na začátku devadesátých let renomé po Evropě a v USA jako Půlnoc - kapela, která měla v základu východiska PPU.

Z-Band

Apollo 13

Barákova 12, Prostějov

Bronz

Skupinu Bronz založil Pavel Váně po svém odchodu ze skupiny Progres v roce 1981. V původní sestavě (Pavel Váně – zpěv, kytara, Karel Horký (ex Progres) – klávesy, Richard Lašek – bicí) odehráli množství koncertů, později připravili také komponovaný pořad na motivy pohádky H.CH.Andersena – Zimní království. V roce 1983 se skupina dostala do problémů v souvislosti s  článkem namířeným proti československé hudební scéně v komunistickém plátku Tribuna. Po sérii zákazů vystupování se pokusili ve změněné sestavě (noví členové Jiří Obzina – bicí a František Golíš Drápal – baskytara) pokračovat. Bohužel se zákaz rozšířil jmenovitě i přímo na lídra skupiny.  Pavel Váně byl nakonec donucen skupinu v roce 1984 úplně rozpustit.Po zániku kapely vyšlo u vydavatelství Panton  jediné album skupiny – Zimní království.Při příležitosti reedice této jediné desky u FT Records - obnovil Pavel Váně v roce 2008 skupinu i   pro koncertování.Kapela částečně navazuje na původní tvorbu, pokračuje v nové sestavě, ale také především v novém „kytarovém“ soundu.

Progres

Progres 2 je brněnská rocková skupina hrající od roku 1968 dodnes s přestávkami v letech 1971 až 1977 a 1990 až 1992. Původně vystupovala pod názvem The Progress Organization (1968–1971), v roce 1977 nahrála jednu desku jako skupina Barnodaj. Od roku 1977 hraje již jako Progres 2 s výjimkou let 1987 až 1990, kdy používala název Progres-Pokrok. Spoluzakladatelem a lídrem kapely je bubeník Zdeněk Kluka, který jako jediný hudebník prošel všechna období skupiny a podílel se na všech albech.

Blues Cafe

Jakubská 562, Kutná Hora

Netradiční kavárna v srdci Kutné Hory, hned vedle kostela sv. Jakuba. Nabízí kvalitní kávu a drobné občerstvení (domácí polévky, čerstvé bagety atd). Též domácí jablečný závin, jak ke kávě nebo k dobrému čaji. Posezení zpříjemní bluesová hudba. Navíc si můžete mezitím vybírat z nabídky cd a vinylových desek!
V zimě Vás určitě zahřeje čerstvý zázvorový čaj slazený medem nebo svařené víno. Na léto je připraven pestrý výběr chlazených nápojů a den Vám zpříjemní jak blues, tak sklenka kvalitního vína.

Motion Food

Kapelu Motion Food založil před několika lety bluesový veterán Peter Jurkovič (Bluesberry, Tucet, Žáha, Highway 61) se svými syny Jakubem a Markem. Název kapely je inspirován knihou Alfreda Jarryho, Nadsamec. Sestavu postupně doplnili Michal Rákosník a Martin Forst. Jako občasný host se na pódiu objeví zpěvák a hráč na foukací harmoniku Marek Hlavica. Repertoár kapely je převážně čerpán z textů, které psal Jurkovič pro svou bývalou kapelu Tucet a Bluesberry, ale je postupně doplňován i novými věcmi.

Kino Drahomíra

Projekt společně proti nenávisti

BOHEMIAN GROOVE FACTORY

Alternativní funky-blues-rock z Lokte

ORANŽÁDA

Balkánská dechovka z Prahy vám vyrazí dech – anebo profoukne uši. Kapela se nechává inspirovat umělci jako jsou Fanfare Ciocarlia, Goran Bregovic, Boban, Marko Markovic a dalšími.

Jazz Tibet Club

Sokolská 48, Olomouc

Jazz Tibet Club je legendární olomouckou scénou, v níž se pojí hudební klub s restaurací a také unikátní génius locí. Vlídnou, domáckou atmosférou a dřevěným interiérem přípomíná proslulé irské puby. V unikátním prostředí se tu konají koncerty špičkových kapel a hudebníků z celého světa, jejichž pojítkem je kvalitní hudba a poctivý přístup k ní.

Čankišou

Hudební skupina Čankišou patří se svým impozantním a hutným etno-rockovým zvukem ke špičce domácí world music. Během své existence procestovali řadu zemí, od ostrova Réunion v Indickém oceánu až po Pakistán. V roce 2010 si jako jediný český zástupce zahrála na prestižním festivalu Sziget v maďarské Budapešti. Za svou desku Lé la Čankišou získali nominaci na hudební cenu Anděl 2008 v kategorii world music. Sedmičlenné kapele vévodí hlasem i postavou impozantní zpěvák Karel Heřman. Pestrá směs tradičních a exotických nástrojů vytváří bohatou a energickou hudbu inspirovanou etniky celého světa.

Městská knihovna

Komenského 30, Nové Město nad Metují

Veřejná lidová knihovna v Novém Městě nad Metují existuje od roku 1890. V roce 1996 se oddělila od Okresní knihovny v Náchodě a stala se samostatnou příspěvkovou organizací zřizovanou městem Nové Město nad Metují. Svým fondem obsluhuje kromě hlavní městské půjčovny a pobočky v části Krčín (pobočka byla zrušena v říjnu 2013), Vrchoviny a Spy také 11 okolních vesnic. Městskou knihovnu Nové Město nad Metují najdete v centru města v Komenského ulici v čísle popisném 30, kde sídlí od podzimu 2010 v nově zrekonstruované budově

18:30 – 21:00

KRAUSBERRY

Městská knihovna ve spolupráci s Městským muzeem si připomene významné výročí novodobých dějin komponovaným večerem na Husově náměstí. Proběhne promítání dobových dokumentů a koncert blues a hard rockové skupiny Krausberry.