Program


Rychlé odkazy: Hlavní program (Praha)    ///   Další zapojené akce

Podrobný časový harmonogram:

program42       program4


PRAHA, hlavní program

Koncert pro budoucnost

Václavské náměstí,  16:00 – 21:45

PROGRAM:
17. listopadu se sejdeme na Václavském náměstí. Oslovili jsme nejvýznamnější osobnosti veřejného života, aby svým vystoupením podpořily hodnoty spojené s tímto dnem a vyjádřily se každý sám za sebe k naší společné budoucnosti. Výsledkem je pásmo téměř 50 krátkých koncertů a projevů. Naše akce není protestem, ani politickou kampaní. Všichni vystupující jsou bez politické příslušnosti. Součástí akce je happening Občanský budíček.

Občanský BUDÍČEK!
Je jednoduché říci, co nechceme, naopak velmi složité pojmenovat, co chceme. Každý máme jiné názory, na jednom se však shodneme: Chceme si udržet svobodu, ve které tyto rozdílné názory mohou vedle sebe existovat.

Přijďte s námi 17. listopadu v 19:30 na Václavské náměstí společně rozeznít budíky a symbolicky tak ze spánku probudit občanskou společnost v České republice.

Hudebníci: N.O.H.A., Michal Hrůza a Kapela Hrůzy, Laura a jeji tygři, Michal Pavlíček, Monika Načeva, Matěj Ruppert, Jaroslav Hutka, Barbora Poláková, Zrní, Vypsaná fiXa, Tonya Graves, The Fellas, Circus Problem, Jiří Dědeček, Bohdan Mikolášek, The Prostitutes, Houpací Koně, Pokojové duo, Cocoman, ILYHB, Vasilův Rubáš

Řečníci: Petr Placák, Helena Illnerová, Olga Sommerová, Tomáš Halík, Mikuláš Bek, Jiří Menzel, Bolek Polívka, Jiří Mádl, Břetislav Rychlík, Václav Dejčmar, Libor Winkler, Marek Wollner, Mikuláš Kroupa, Daniel Kroupa, Fedor Gál, Petr Kolář, Matyáš Řezníček, Dagmar a Ivan Havlovi, Dan Přibáň a další

Moderují: Pavlína Kvapilová, Emma Smetana, Kryštof von Mende, Barbora Štěpánová

Podrobný program: koncertprobudoucnost.cz

Akci pořádají iniciativy Vraťte nám stát! a Kroměřížská výzva

Korzo Národní – Díky, že můžem!

Národní třída, 13:00 – 22:00
PROGRAM:

Pouliční umění, pietní akty, divadlo pro děti, hudba, výstava, návštěvy budov, oživlá tramvaj, neziskovky, oslava svobody, občerstvení, pravda & láska

Pouliční program: zdi vzkazů, pouliční květinářství, vlajky a trikolóry, slam poetry, balkánská dechovka, alegorický průvod, příjemná posezení a veřejná čtení. K tomu mše, otevřená galerie Akademie věd a spousta dalšího.

Hudba: Thom Artway, Adrian T. Bell, Michal Prokop Trio, Sto Zvířat, Ivan Král, Back Side Big Band a Mydy Rabycad, Paulie Garand, KillieKrankie, Circus Problem, VEES a další.

Divadlo: Divadlo TEJP, Divadlo Studna, Divadlo Spektákl, Teátr Víti Marčíka.
Neziskový sektor: Amnesty International, Člověk v tísni, Život 90, Demagog.cz, INEX SDA a další.
Venkovní škola & galerie: Otevřená škola s výkladem na téma 17. listopad a sametová revoluce

Obývák Václava Havla: posezení ve společnosti knih a čtenářů. K veřejnému čtení se přidají i pozvané osobnosti.

Pietní akty:

Odpolední pietní akt ve 14h:
My, jakožto studenti chceme říct, jak moc si vážíme nabyté svobody. Přestože jsme sami revoluci nezažili, uvědomujeme si její dopad na náš každodenní život a chceme ukázat, jak s nabytou svobodou dokážeme naložit. V odpoledním aktu zazní sdělení současných studentů a následně i státní hymna v podání orchestru.

Večerní pietní akt v 18h:
Večerní pietní akt se sám o sobě skládá ze tří navzájem navazujících částí. Hudebně obrazová část na Topičově domě přechází následně do svíčkového průvodu, který je veden čelem až k místu pamětní desky, kde následuje finální část, kterou je… malé překvapení. Na večerním aktu se podílí kytarista Tomáš J Holý, vizuální studio Lunchmeat, Art Prometheus, dechový orchestr Pralinka Praha a zpěvačka Marta Kloučková.

Afterparty v Rock Café: Sunflower Caravan, Vees, Ghost of you, Tea Jay Ivo

Podrobný program na dikyzemuzem.cz
Akci pořádá iniciativa Díky, že můžem!

Uctění památky 17. listopadu na Albertově

Albertov, 09:00 – 22:00

PROGRAM: 
Akce přímo navazuje na pietní akt, který v 9:00 proběhne u Hlávkovy koleje a v Žitné ulici.
Celodenní festival k uctění památky minulých generací studentů a všech bojovníků za svobodu a demokracii, kteří obzvláště v letech 1939 a 1989 riskovali pro naši společnost a budoucnost vše. Zároveň chtějí organizátoři ukázat, že mladé generaci a členům akademických obcí vysokých škol v České republice záleží na stavu veřejných záležitostí v naší zemi i ve světě a na demokratických principech, lidské důstojnosti a svobodě. Tedy hodnotách, na nichž je naše moderní společnost postavena.

Představení studentských spolků z celé republiky, vystoupení rektorů, studentů i významných osobností akademické a veřejné sféry, vystoupení studentských kapel a diskuzní setkání o celospolečenských tématech s osobnostmi veřejného života, možnost individuální piety u památníku a s volným přístupem k němu.
Podrobný program na  facebookové události

Akci pořádá Centrum spolků, studentů a absolventů Univerzity Karlovy, z.s. a Studentská část Akademického senátu Univerzity Karlovy

Nezapomínáme!

Hradčanské náměstí a následný průvod, 14:00 – 16:30

PROGRAM:

Sedmnáctého listopadu si opět připomeneme události, na které nesmíme zapomenout.

Projevy: Martin C. Putna, Jiřina Šiklová, Ladislav Heryán, Apolena Rychlíková, Daniel Kroupa.  Akce začíná v 14:00 na Hradčanském náměstí a průvodem přess Čechův most, Staroměstské náměstí se vydáme v cca 15:30 na Václavské náměstí, kde se bude Konat Koncert pro budoucnost.

Akci pořádá iniciativa Proti projevům nenávisti

Sametové posvícení

Kampa a následný průvod,  15:00 – 18:30

PROGRAM: 

Satirický karneval nazvaný Sametové posvícení se hravou formou vyjadřuje k současným společenským problémům. Občanské iniciativy pomocí masek v nadživotní velikosti zhmotňují palčivá témata kterými se dlouhodobě zabývají, nebo která se jich momentálně dotýkají.

14:30 zahájení a defilé klik (zapojených iniciativ v maskách a s alegorickými vozy) na Kampě.
15:30 – 16:00 Průvod na Smetanově nábřeží
16:00 – 16:30 Průvod na Národní třídě
16:30 Defilé před tramvají Korzo Národní, Přestávka na Jungmannově náměstí
17:00 – 18:00 Průvod přes Václavské náměstí
18:00  Defilé na podiu Koncertu pro budoucnost na Václavském náměstí, slavnostní zakončení, tanec masek

Akci pořádá iniciativa FOR_UM

Ceny Paměti národa

Národní divadlo, 20:00 – 21:10

PROGRAM:
Ocenění pro osobnosti, které ve svých životech prokázaly, že čest, svoboda a lidská důstojnost nejsou jen prázdná slova, převezmou letos lidé, kteří se vzepřeli komunistické totalitě.
Cenu Paměti národa převezmou čtyři lidé z České a Slovenské republiky, již za své postoje strávili roky v komunistických kriminálech.
Životní příběhy Ludmily Váchalové, Jitky Malíkové, Antona Tomíka a Rudolfa Dobiáše představí krátká filmová doku-dramata z dílny režiséra Jana Jirků.
Na galavečeru vystoupí živý orchestr Matěje Kroupy a Kafka Band. V roli moderátora bude pořadem provázet Martin Veselovský.
Podrobný program: http://www.cenypametinaroda.cz/

PŘEDSTAVENÍ JE VYPRODÁNO. Přímý přenos lze sledovat na ČT 2

Akci pořádá iniciativa Post Bellum: Ceny Paměti národa

 

DALŠÍ ZAPOJENÉ AKCE
po celé ČR

PRAHA

Divadelní představení Loutna CZ
DIVADELNÍ SOUBOR: Geisslers Hofcomoedianten
MÍSTO:  Vila Štvanice, ostrov Štvanice
ČAS: 17:00 – 18:15
PROGRAM: Příběh opravdové české kapely v inscenovaném koncertu.

Bariéry svobody – netradiční oslava 17. listopadu ve Hvězdném bazaru
INICIATIVA: Česká asociace paraplegiků – CZEPA a Piráti
MÍSTO: Hvězdný bazar, Jungmannova 7, Praha 1
ČAS: 15:00 – 21:00
PROGRAM: Setkání na téma, jak se změnil život hendikepovaných občanů 27 let od sametové revoluce.

Koncertu proti totalitě, nesvobodě a komunismu
Místo: Klub Vagón, Národní třída
Čas: 19:00 – ????
Program: HALLY BELLY, MNICHOVO SMRADIŠTĚ, SBK, JULL DAJEN, MARK STEINER & HIS PROBLEM (Norsko), NĚŽNÝ OCTOPUS, DRUHÁ DOBA – večerem provází Fr. ČUŇAS

Filmová přehlídka NĚŽNÝ SAMET

INICIATIVA: filmová přehlídka Paláce Lucerna

MÍSTO: KINO LUCERNA, Vodičkova 36, Praha 1

ČAS: 14:00 – 20:00

PROGRAM:

Filmovou přehlídkou s názvem „Něžný samet“ si každoročně připomínáme v Paláci Lucerna výročí událostí 17. listopadu a Sametové revoluce. V letošním roce je celý program přehlídky zaměřený na tvorbu vynikající české herečky Vlasty Chramostové, která shodou náhod právě 17. listopadu oslaví kulaté významné životní jubileum.

Vlasta Chramostová patří vedle Václava Havla a Marty Kubišové k významným osobnostem, které jsou se Sametovou revolucí nejvíce spjaté. Sama herečka o svém životě říká:

„Prožila jsem tři životy. První byl herecký, druhý disidentský a třetí byl životem návratů. Herecký trval od 15 do 44, disidentský dalších 20 roků. Teď žiji návraty.“

Hereckou tvorbu Vlasty Chramostové si můžete připomenou čtyřmi nejvýznamnějšími filmovými tituly, které po celý sváteční den promítáme v malém sálu kina Lucerna. Vstupenky si lze vyzvednou na pokladně kina, vstupné je zdarma.

14:00 Až přijde kocour

16:15 Bílá paní

18:00 Spalovač mrtvol

18:30 Bratříček Karel

20:00 PF 77

Odkaz: http://www.kinolucerna.cz/klient-263/kino-68/stranka-9226

BRNO

Diskuze Kabinetu Havel
Káznice na Cejlu, 15:30 – 17:00
https://www.facebook.com/events/935360563232181/

PROGRAM:
Diskuze na téma ideály mládí a oběti za národ. Diskutovat přijde ředitel Centra experimentálního divadla Petr Oslzlý, nový děkan JAMU Petr Francán a místostarosta Sokolu Brno I Michal Doležel.

Oslava 17. listopadu u Nové radnice
horní část Dominikánského nám., 16:30 – 17:50
https://www.facebook.com/events/1807810342820812/

PROGRAM:
Proslovy řečníků z řad významných brněnských osobností a kulturní vystoupení studentů JAMU. Svou řeč si připraví Bára Antonová, Petr Francán, Jan Špilar, Zdeněk Papoušek, Vladimír Morávek a další.

Mše svatá na poděkování za svobodu
kostel sv. Tomáše, Moravské nám., 17:30 – 18:10
https://www.facebook.com/events/1614602202174542/

PROGRAM:
Celebruje Mons. Pavel Konzbul, pomocný biskup brněnský.

Mše svatá na poděkování za svobodu
ČAS: 17:30 – 18:10
kostel sv. Tomáše, Moravské nám.
PROGRAM:
Celebruje Mons. Pavel Konzbul, pomocný biskup brněnský.
organizuje římskokatolická farnost u kostela sv. Tomáše http://www.svtomas.net/

KARLOVY VARY

MÍSTO: Galerie Supermarket WC
ČAS: od 15:00
PROGRAM: Občan Havel (film) / PRO TEBE LIVE – Jiří Hanek

MÍSTO: tř. T. G. Masaryka (u Hlavní pošty)
ČAS: od 17:00
PROGRAM: Protestní shromáždění

MÍSTO: CRUX club
ČAS: od 18:00
PROGRAM: (Celo)večerní program, promítání & debaty & Kroměřížská výzva & koncertní vstupy atd.

PÍSEK

16. listopadu

FAUST – DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ
INICIATIVA: Sladovna Písek a Písecký svět
MÍSTO: Sladovna, Velké náměstí, Písek
ČAS: od 17:00
PROGRAM: Faust, loutková komedie o cestě doktora Fausta za poznáním pravdivé esence života

O svobodě
INICIATIVA: Sladovna Písek a Písecký svět
MÍSTO: Sladovna, Velké náměstí, Písek
ČAS: od 18:00
PROGRAM: O svobodě, panelová diskuze mužů a žen slova, většinou se vztahem k Písku

PLZEŇ

15. listopadu 

„Můžeme být v klidu? (o stavu a vyhlídkách naší demokracie)“
INICIATIVA: Komunita Noe a Johan centrum
MÍSTO: Moving station, Plzeň
ČAS: od 19:00
PROGRAM: Setkání s osobnostmi z plzeňského kraje, doplněné vystoupením písničkáře Jakuba Čermáka

SOKOLOV

Zpátky do Evropy !

MÍSTO : pódium na Starém náměstí
ČAS : 15:00 hodin
PROGRAM: Lidová slavnost s živými obrazy, zpěvy, proslovy, občerstvením a debatami nad současném u nás.
Na ohřátí a opékání vzplanou ohně.
S Festivalem Svobody v Praze se živě spojíme přes telemost. Na pódiu poběží přímý přenos z Václaváku.

ZLÍN

Shromáždění “Nemůžeme mlčet!“
SVOLAVATELÉ: primátor Zlína, Městské divadlo Zlín, Zlínská křižovatka
MÍSTO: nám. Míru
ČAS: 17:00 – 18:30
PROGRAM: Uctění památky obětí totalitních režimů, komentář k dění v roce 1989 ve Zlíně za účasti bývalých členů OF a prohlášení reagující na události posledních týdnů. Program bude doprovázen vystoupením kapely Blue station, záznamy ze Zlína z listopadu 1989, Modlitbou pro Martu v podání Heleny Čermákové a přímým přenosem z Václavské náměstí.
Nekorektní kabaret “Ovčáček čtveráček”
INICIATIVA: Pia Fraus
MÍSTO: Městské divadlo Zlín
ČAS: 19:00 – 20:15
PROGRAM: Je docela těžké vzít si na mušku někoho, kdo působí jako parodie sebe sama. Ale hradní mluvčí se nevědomky projevil jako geniální scénárista a byla by škoda toho potenciálu nevyužít. Představení reaguje na aktuální situaci kolem státních vyznamenání, ale hlavně staví mluvčího prezidenta do role hrdiny dnešní doby.
Diskuse “ČR: bazar práv a svobod”
INICIATIVA: Zlínská křižovatka
MÍSTO: Městské divadlo Zlín
ČAS: 20:15 – 21:15
PROGRAM: Diskuse o událostech posledních týdnů, médiích a pravdě. Hosté: Milan Uhde, Jaroslav Spurný a další…